אפקט העלאת המס רכישה

מאת:עו"ד יובל דוד - מנכ"ל חברת דיוויד גרופ 2020.10.17

לפני כשנה היינו עדים להליך דומה לאחר הרפורמה שהובטחה ע"י שר האוצר אשתקד, השתחררה לה איזו הבטחה, איזו הקלה לזוגות הצעירים, איזו מהפכה שכולם ציפו לה בכיליון עניים ולכן הפסיקו לקנות דירות והמתינו בהשתוקקות למהפכה.בשבועות האחרונים אנו עדים לעלייה משמעותית בקרב אחוז רוכשי הדירות. בעצם מה השתנה? לפני כשנה היינו עדים להליך דומה לאחר הרפורמה שהובטחה ע"י שר האוצר אשתקד, השתחררה לה איזו הבטחה, איזו הקלה לזוגות הצעירים, איזו מהפכה שכולם ציפו לה בכיליון עניים ולכן הפסיקו לקנות דירות והמתינו בהשתוקקות למהפכה שהובטחה. אך כגודל הצפייה כך גודל האכזבה, התכנית שזכתה לביקורות עצומות מכל עבר לא יצאה לפועל ואלפי זוגות צעירים שהמתינו נחלו אכזבה גדולה מאוד, הם המתינו, לא רכשו דירות בכדי לקנות דירה בפחות 18% ממחיר השוק ובפועל לא רק שלא קיבלו מחיר מופחת עצם ישיבתם על הגדר והקפאת רכישת הדירות של כל יתר פלחי הרוכשים ובכללם המשקיעים, העומס שנוצר בהגיעה הבשורה שהתכנית לא תצא לפועל ע"י כולם גרם לעליית מחירים נוספת כך שכעושים חשבון אם היו קונים דירה בזמן יציאת ה"תכנית המהפכנית" היו משלמים הרבה הרבה פחות.

המון תקוות נטעה ממשלת ישראל באזרחיה

מאת:עו"ד יובל דוד - מנכ"ל חברת דיוויד גרופ 2020.10.17

כולן תוכניות יפות וטובות אשר בבסיסן נועדו לשרת ולעזור לאזרחים ממעמד הביניים לרכוש דירה בכבוד. ברם, תוכניות לחוד ומציאות לחוד. כיום לצערנו, עדיין אין בנמצא פתרון מהיר ויעיל המהווה מהפך של ממש במחירי הדיור ואף האנשים המופקדים על המהפך הצפוי דוג' שר הבינוי והשיכון יואב גלנט קובעים בוודאות מוחלט.המון תקוות נטעה ממשלת ישראל באזרחיה. החל מחוק מע"מ 0 הידוע , דרך מחיר למשתכן וכלה במחיר מטרה. כולן תוכניות יפות וטובות אשר בבסיסן נועדו לשרת ולעזור לאזרחים ממעמד הביניים לרכוש דירה בכבוד. ברם, תוכניות לחוד ומציאות לחוד. כיום לצערנו, עדיין אין בנמצא פתרון מהיר ויעיל המהווה מהפך של ממש במחירי הדיור ואף האנשים המופקדים על המהפך הצפוי דוג' שר הבינוי והשיכון יואב גלנט קובעים בוודאות מוחלטת כי בשנה הקרןבה מחירי הדיור לא ירדו. אז מה כן מתוכנן לנו? שיווק מסאיבי של קרקעות לבנייה,כאשר היזם אשר מציע את המחיר הנמוך ביותר ליחידת דיור יזכה בקרקע.נשמע מפתה!אכן כן,ברם אך ורק אם ברצונכם לגור בקרית מוצקין, שדרות, יקנעם,באר שבע, אשקלון‎, או במילים אחרות פריפרייה. ברי לקורא, שכלל הערים המוזכרות כאן הן חלק אינטגרלי מארצנו היפה והאהובה ופעמים שמגורים במקומות אלו כרוך בויתור עמוק ובציונות אמיתית.

רכישת דירה – עניין מורכב האם משתלם לקנות דירה בקבוצת רכישה?

מאת:עו"ד יובל דוד - מנכ"ל חברת דיוויד גרופ 2020.10.17

יש המהללים ומעידים כי בכך חסכו מאות אלפי שקלים ומאידך יש הממליצים להימנע מדרך זו. אז איך ניתן לדעת האם לקנות במסגרת קבוצות רכישה או לאו? מה כדאי לבדוק? מהותה של רכישת דירה במסגרת קבוצת רכישה הינה להוזיל את מחיר הדירה באמצעות הקטנת פערי התיווך הן ברכישת הקרקע, הן בהסכם עם קבלן מבצע, חיסכון של הרווח היזמי ועוד. אלפי יחידות דיור נבנו במהלך השנים במסגרת 'קבוצות רכישה'. יש המהללים ומעידים כי בכך חסכו מאות אלפי שקלים ומאידך יש הממליצים להימנע מדרך זו. אז איך ניתן לדעת האם לקנות במסגרת קבוצות רכישה או לאו? מה כדאי לבדוק? מהותה של רכישת דירה במסגרת קבוצת רכישה הינה להוזיל את מחיר הדירה באמצעות הקטנת פערי התיווך הן ברכישת הקרקע, הן בהסכם עם קבלן מבצע, חיסכון של הרווח היזמי ועוד. בעבר, ובמקרים מסוימים גם היום, קבוצות הרכישה נהנו מהקלות בתשלומי המס.